روش مطالعه اردک پلاستیکی
شناسه پست: 1250
بازدید: 128

توضیح شفاهی مشکلی که در تلاش برای حل آن هستید به ارائه راه حل کمک زیادی می کند ، زیرا شما را مجبور می کند به جزئیات توجه کنید.”

سال گذشته ، هنگام تلاش برای آمادگی برای امتحانات محاسبات و سیستم های اطلاعاتی ، به مقاله ای برخوردم که یک تکنیک اشکال زدایی جالب ارائه می داد. این تکنیک برای اولین بار در کتاب برنامه نویس عملگر توسط اندرو هانت و دیوید توماس ظاهر شد و بارها با نام اشکال زدایی اردک لاستیکی بازگو شده است. ایده این است که وقتی برنامه نویس نیاز به اشکال زدایی کد خود دارد ، باید برنامه را خط به خط برای یک اردک لاستیکی توضیح دهد. اغلب ، توضیح مرحله به مرحله مشکل باعث می شود راه حل خود را نشان دهد.

مفهوم اشکال زدایی اردک لاستیکی نیازی به برنامه نویسی ندارد. همچنین می تواند برای کارهای دیگر مانند تهیه ارائه ، تجدید نظر برای امتحانات و ویرایش مقالات استفاده شود. ایده اصلی این است که بلند صحبت کردن می تواند به حل مشکلات کمک کند. فرقی نمی کند که با اردک لاستیکی ، گربه خود یا همکار صحبت می کنید. توضیح شفاهی مشکلی که در تلاش برای حل آن هستید به ارائه راه حل کمک زیادی می کند ، زیرا شما را مجبور می کند به جزئیات توجه کنید.

وقتی با اشکال زدایی اردک لاستیکی روبرو شدم ، مشتاق بودم آن را آزمایش کنم. قبلاً ، من ایده صحبت کردن با صدای بلند در حین حل مسئله را رد کرده بودم ، زیرا فکر می کردم این اتلاف انرژی است. اخیراً ، تصمیم گرفتم این تکنیک را به صورت غیررسمی در جنبه های مختلف مطالعه ام آزمایش کنم ، نه فقط برنامه نویسی. متأسفانه ، من اردک لاستیکی نداشتم ، بنابراین یک عکس از آن را در تلفن خود برداشتم. در اینجا مواردی وجود دارد که من مشاهده کردم:

  • تلاش برای آموزش اردک لاستیکی به من کمک کرد تا تشخیص دهم که آیا من واقعا موضوعی را درک کرده ام. به عنوان مثال ، موضوعاتی در راهنمای مطالعه وجود داشت که من به آنها نگاه کرده بودم و فکر می کردم که آنها را قبلاً درک کرده ام. وقتی سعی کردم آن موضوعات را آموزش دهم ، متوجه شدم که درک کاملی ندارم و باید به عقب برگردم و آنها را مطالعه کنم.
  • خواندن یک مقاله با صدای بلند که می خواستم ویرایش کنم به من کمک کرد تا تصمیم بگیرم که آیا جملات از لحاظ دستوری صحیح هستند و آیا مقاله به خوبی جریان می یابد یا خیر.
  • گاهی اوقات ، آموزش اردک لاستیکی مفیدتر از توضیح مشکل برای یک همکار بود ، زیرا پیشنهادات یک همکار ممکن است منجر به حواس پرتی یا منحرف شدن شود و حل مشکل را دشوارتر کند.

شخصاً ، من اشکال زدایی اردک لاستیکی را هنگام استفاده از مطالعاتم بسیار مفید می دانم. اگر به دنبال کمک برای حل مشکلات هستید ، حتما باید روش اشکال زدایی اردک را یاد بگیرید.

مقاله نویسی